تدوین استانداردهای وب

در حالیکه مع الاسف اکثر طراحان سایت و شرکت های مدعی عرصه وب داخلی، حتی نیم نگاهی به استانداردهای بسیار قوی منتشر شده از سوی مجامع بین المللی ناظر وب نظیر کنسرسیوم جهانی وب ندارند،

شرکت رایانه گستر آگرین با همکاری واحد تحقیق و توسعه شرکت توسعه مجازی با آینده نگری فراوان و طی عملی ابتکاری ، برای اولین بار در کشور اقدام به گردآوری ، تدوین ، ترجمه و تلخیص استانداردهای وب نمود تا علاوه بر استفاده در تمامی پروژه های شرکت ، مرجعی راهنما و سرمایه ای ارزشمند برای تمامی پروژه های آتی شرکت باشد بر همین اساس ، این شرکت سرویس های زیر را ارئه می نماید.

پاسخ به استعلام در مورد میزان انطباق یک سایت با استانداردهای جهانی

در این سرویس ، مدیران و صاحبان یک سایت اینترنتی می توانند در مورد میزان انطباق سایت خود با استانداردهای جهانی ، از شرکت توسعه مجازی استعلام نمایند تا طی یک پژوهش دقیق فنی ، تمامی مغایرت های سایت مورد نظر با استانداردهای وب – در صورت وجود – گزارش گردد.

این گزارش جامع شامل: عنوان مغایرت ، شرح مغایرت ، متن کامل استاندارد تخطی شده ، سال انتشار و منبع منتشر کننده آن و احیانا راه حل اصلاح این مغایرت خواهد بود.

در انتها بر اساس پارمترهای امتیازدهی تدوین شده توسط شرکت توسعه مجازی و شرکت رایانه گستر آگرین ، از صد نمره ، نمره ای به سایت مورد نظر داده می شود که در صورت کسب نمره بالای ۸۰، وب سایت مذکور استاندارد و در غیر اینصورت غیر استاندارد تلقی خواهد شد .

ارائه اشتراک بهره مندی از استانداردها طی شرایط خاص به شرکت های طراح سایت

با توجه به محرمانه بودن مستندات استانداردهای تدوین شده ، شرکت های فعال در عرصه فن آوری اطلاعات و وب ، تنها پس از متعهد شدن به شرایط خاصی که به متقاضیان اعلام خواهد شد ، می توانند اشتراک جدیدترین استانداردهای وب را به شرط تمدید سالیانه داشته باشند.

هرگونه نشر غیر مجاز این مستندات به هر شکل ممکن توسط شرکت های مذکور ، پیگیری قانونی و درخواست مجازات شدید برای فرد یا شرکت خاطی را در پی خواهد داشت . البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که شرکت توسعه مجازی در راستای گسترش فرهنگ بهره وری فن آوری اطلاعات و جهت افزایش جایگاه ایران در بین شرکت های دارای استاندارد ، هر ۵ سال یکبار ، استانداردهای پنج سال گذشته خود را بصورت رایگان منتشر کرده در اختیار عموم قرار خواهد داد .

مطالب مرتبط