مدیریت پروژه و یا نظارت بر حسن اجرای پروژه های وب

امروزه مدیریت هر پروژه فنی خصوصا پروژه های وب در واقع ترکیبی از تخصص فنی و فن مدیریت است و این دو در یک فرد و یا حتی یک تیم و شرکت به راحتی جمع نمی شود .چه بسیار ایده های بکر و ممتاز که تنها به علت عدم مدیریت در اجرا با شکست مواجه شده اند و چه بسیار ایده های نه چندان بکر که به علت مدیریت خوب پروژه ، تبدیل به موفقیتی مثال زدنی شده اند .

یک مدیر پروژه وب می بایست بتواند با مدیریت هنری بر واحد گرافیک ، با مدیریت ادبی – اجتماعی بر واحد تولید محتوا ، با مدیریت فنی بر واحد برنامه نویسی و بالاخره با مدیریت ترکیبی بر همکاری این واحدها با هم نظارت کند . ما با ارائه سرویس های زیر انجام این مهم را میسر و تسهیل نموده ایم .

مدیریت پروژه بر اساس آخرین استانداردهای مدیریت پروژه وب
در این سرویس ، صرف نظر از اینکه شرکت توسعه مجازی مجری پروژه باشد یا نه ، این شرکت مدیریت پروژه را عهده دار شده و با تشکیل واحدهای تشکیلاتی شامل پ: تیم تجزیه و تحلیل ، تیم برنامه نویسی ، تیم گرافیک و تیم تولید محتوا ابتدا پروژه را امکان سنجی کرده ، زمان و نیروی انسانی و طبیعتاً هزینه لازم برای انجام آن را تخمین می زند.

پس از آن اقدام به تجزیه و تحلیل بر اساس متدولوژِی RUP – Rational Unified Process به تعیین تعاریف و اهداف پروژه پرداخته ، نمودارهای هفتگانه UML – Unified Modeling Language آن را ترسیم می نماید.

سپس بانک های اطلاعاتی را تعریف و سازماندهی خواهد کرد. و همزمان با برنامه نویسی پروژه بر روند تولید عناصر گرافیکی سایت و تولید محتوای سایت نظارت خواهد نمود . در انتها پس از اتمام پروژه ، فرایند پیاده سازی اولیه / آزمایشی ، تست و رفع خطا را منطبق با آخرین استانداردهای تست وب دنیا اعمال نموده، پروژه را طی یک سیکل فنی تخصصی رسماً به اتمام خواهد رسانید .

در تمامی طول پروژه مستندات آن تا سطح جزئی ترین آنها تهیه و تنظیم شده و نهایتاً با تحویل پروژه، به مدیران سایت ارائه خواهد شد .

نظارت بر حسن اجرای پروژه های وب
در صورتیکه تنها وظیفه نظارت بر پروژه وب به شرکت رایانه گستر آگرین سپرده شود ، این شرکت مطابق با استانداردهای وب در هر مرحله از فرایند وب بر آن نظارت کرده ، گزارش جامع خود را به مدیران سایت تسلیم خواهد نمود.

 در انتها بر اساس ملاک ها و معیارهایی از قبیل میزان انطباق مراحل تولید نرم افزار بر اساس متدولوژی rup ، میزان انطباق سایت حاصل با استانداردهای جهانی وب منتشره کنسرسیوم جهانی وب w3c – The World Wide Web Consortium ، سنجش میزان بهینگی نرم افزار برای نمایاندن محتوایش به موتورهای جستجو ، آمارگیری و نظرسنجی میزان جذابیت ، کارایی ، فخامت سایت و محتوای آن از دید کاربران نهایی، سرعت لود صفحات، کیفیت هاست استفاده شده، کیفیت سرویس های جانبی شرکت طراح و … ، پروژه را تایید یا رد خواهد کرد .